فراخوان موسیقی ششمین جشنواره فرهنگ ایران - ترمه ششمین جشنواره فرهنگ ایران - ترمه از تاریخ ۲۷ اردیبشهت ۱۴۰۱ (۱۷ می ۲۰۲۲) در شهر مونیخ آلمان و در گستره فرهنگ ایران و به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد شد. از کلیه هنرمندان حوزه موسیقی در عرصه اجرای صحنه‌ای درتمامی رده های سنی دعوت می‌شود درصورت تمایل با ارسال آثار و مدارک لازم در برگزاری هرچه پر بارتر جشنواره ترمه مشارکت نمایند. به انتخاب داوران جشنواره ، برخی از درخواست‌های ارسالی پس از بررسی این امکان را خواهند یافت تا در بخش اصلی جشنواره به اجرای برنامه بپردازند. موضوع: موضوع این فراخوان، موسیقی با کلام و بی کلام تک نوازی و گروه نوازی در ژانرهای کلاسیک (سنتی) و نواحی ایران زمین و تلفیقی و پاپ راک و همجنین اتنوموزیکولوژی (موسیقی‌شناسی قومی)است. برهمین اساس آثار ارسالی می‌بایست بر اساس اجرای مقام‌های مبتنی بر فرهنگ موسیقی‌های اصیل هر منطقه باشد. انتخاب آثار و داوری نهایی این دوره از جشنواره توسط اساتید برجستۀ موسیقی کشور انجام خواهد شد. موسیقی کلاسیک ایرانی: حسین علیزاده، سیامک جهانگیری. موسیقی نواحی: علی اکبر شکارچی، سامر حبيبی. اتنوموزیکولوژی: دکتر مریم قرسو. موسیقی تلفیقی: سهیل نفیسی، ماهان میر عرب. راک پاپ: شهرام شعرباف، بابک ریاحی پور. مدارک لازم: ۱. نمونه تصویری از اجرا ۲. متن اشعار (اشعار محلی با ترجمه فارسی) ۳.مقدمه موضوع اتنوموزیکولوژی(فایل pdf ) شرایط : یک: نمونه ارسالی می‌بایست با کیفیت مطلوب صوتی و تصویری و بدون افکت یا هر گونه ویرایش باشد. دو: مدت زمان نمونه تصویری ۱۰ تا ۲۰ دقیقه باشد و حداقل دو قطعه مختلف نواخته شود. سه: مهلت ارسال آثار به جشنواره تا تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ می‌باشد. چهار: هزینه سفر و اقامتِ دعوت شدگان بر عهده جشنواره می باشد و دستمزد پرداخت نخواهد شد. پنج: تعیین زمان، مکان، تاریخ و مدت اجرا در اختیار جشنواره می‌باشد. شش:نمونه های ارسالی می بایست حداکثر تا گروه های ۴ نفره باشد و هر هنرمند در تک نوازی و گروه نوازی در یک ژانر می تواند شرکت کند هفت: گروه و یا گروههای پذیرفته شده در صورت اجرا گواهی شرکت در جشنواره دریافت خواهند کرد. هشت: جایزه داوران و جایزه تماشاگران در این دوره ضبط آلبوم و تور کنسرت می باشد. برای آگاهی بیشتر می‌توانید با ایمیل kulturtermeh@web.de تماس بگیرید. لینک فرستادن آثار از طریق تلگرام : https://t.me/Termehfrakhan_6

هنر در ایران در شرایط دشوار رونق می گیرد. با این وجود، هنرمندان ایرانی همیشه راه‌هایی برای پیگیری کارِخود می‌یابند و از این طریق منظر فرهنگی متنوعی ایجاد می کنند.

با این رویداد می‌خواهیم طیف گسترده ای ازآثارهنرمندان ایرانی در ایران و کشورهای دیگرِجهان را به نمایش بگذاریم.

ادغام هنرمندان ایرانی در آلمان و کشورهای دیگر محور اصلی گزینش‌های ما بوده و این رویداد نه تنها در خدمت تفاهم فرهنگی بین آلمان و ایران بلکه غنی سازی صحنه های هنری در مونیخ است. از این‌راه، شما را دعوت می کنیم از 30 ژانویه تا 12 فوریه 2020 در «گاستیگ مونیخ» و «ماکسیمِ نو» دوباره یا برای اولین بار درگیر ماجرای پدیده‌های فرهنگ و هنر ایران شوید.

«ترمه» همچنین از هنرمندان جوان مونیخ پشتیبانی می کند و یک فرصت اجرای کوتاه به عنوان سرآغازِ هر برنامه در اختیار آنان قرار می دهد.

خرید بلیط

https://www.muenchenticket.de

افتتاحیه

Workshops

Kreativ workshop

Kreativ Malworkshop Für Kinder

Illustration & Malworkshop

فستیوال فیلم کوتاه ترمه

چهارمین جشنواره فرهنگ ایران "ترمه" ۲۰۲۰

Termeh 2019 Postre